Bardziej eleganckie, stylowe, minimalistyczne, mega ekstrawaganckie, a wreszcie – również designerskie. Takie mogą być meble absolutnie niezastąpione w każdym salonie. Ważne, by były maksymalnie wygodne i stworzone do relaksu. A o czym mowa? O kanapach rzecz jasna – bez ich obecności w przestrzeni salonowej nie można byłoby mówić o żadnej wygodzie!

Choć współczesny rynek meblowy w kategorii kanap i sof jest bardzo zróżnicowany, wyróżnić można też dwa ich szczególne rodzaje, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Mowa o niewielkich kanapach, zaledwie dwuosobowych, wyglądem przypominających niemal ławki, jak i takich sofach, które są dość duże, grubiutkie i puchate, a całym swoim wyglądem przypominają raczej chmurki. Jak pokazują jednak możliwości dzisiejszego rynku meblowego – nawet te teoretycznie „chude” kanapy są bardzo wygodne. A wszystko za sprawą ich wnętrza. W nim bowiem umieszczona jest termoplastyczna pianka, idealnie dopasowująca się do kształtu ciała człowieka.

Ciekawym pomysłem są też sofy przypominające nieco pompowany mebel. Są bowiem odwołaniem do beztroskich czasów urlopowych i kojarzą się raczej z wakacyjnym lenistwem w ulubionym miejscu. W ofercie nowoczesnych i bardzo designerskich sof znajdziemy i takie propozycje, które kusić będą niecodziennym wypełnieniem z naturalnego pierza. I pomyśleć, że jeszcze do niedawna wykorzystywało się je jedynie do wypełniania kołder i poduszek…

Jakiegokolwiek jednak rodzaju sofy się nie wybierze, jedno jest pewne: gwarancja dobrego wyboru jest pewna. Dlaczego by więc nie spróbować?