Wersalka do spania choć nie tylko, to mebel znany od wielu dziesiątek lat. Użytkowany w standardzie przez nasze babcie, cieszy się wciąż dużym powodzeniem także współcześnie. Co takiego ma w sobie, że mimo upływu lat, my również decydujemy się często na zakup wersalki? Sprawdźmy.

Główną zaletą wersalek jest ich duża uniwersalność oraz wysoka funkcjonalność. Meble te nie zajmują zbyt wiele miejsca, umożliwiają dowolne rozłożenie lub złożenie, a przy tym pozostają też bardzo wygodne. Zachwycają często również dużą trwałością konstrukcyjną. A do tego jeszcze – uznawane są wciąż za atrakcyjne wizualnie. Na rynku bowiem znajdziemy wersalki stylizowane na lata dawno już minione – w meblach zaś w stylu vintage rozkochanych jest obecnie coraz więcej inwestorów. Taki wybór świadczy nierzadko również o ponadprzeciętnym guście inwestora – kupującego.

Wersalka często ustawiana jest w centralnym miejscu danego wnętrza – świetnie sprawdzi się w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, pokojach gościnnych, jak i sypialniach małżeńskich. W tych ostatnich szczególnie wówczas, gdy pomieszczenie nie jest zbyt duże, a chciałoby się zadbać o to, by wyposażyć je maksymalnie funkcjonalnie.

Wersalki dostępne na współczesnym rynku czarują pełną paletą kolorystyczną, wzorniczą oraz materiałową. Dzięki temu można też dowolnie wybrać ich kształt czy kolor, a co za tym idzie – dopasować ich model do niemal każdego stylu aranżacyjnego wnętrza. I co więcej – zrobić to z naprawdę dużym efektem i sukcesem. Piękną wersalkę po prostu warto mieć!